Infostart.hu
eur:
399.84
usd:
339.64
bux:
97451.68
2025. július 1. kedd Annamária, Tihamér
Nyitókép: Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat

Nyári élményterápiás táborok Fóton – sérüléssel élő gyermekeknek

A Magyar Lovasterápia Szövetség idén nyáron is komplex élményterápiás táborokat szervez a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat fóti Lovasterápiás és Oktató Központjában. A foglalkozásokon olyan gyerekek vesznek részt, akik év közben lovasterápiás fejlesztésre járnak Fótra. Az öt tematikus tábort a Mol Új Európa Alapítvány Gyermekgyógyító Program 2024 támogatja.

A lovasterápiás táborokban öt hét alatt 75-80, különböző típusú sérüléssel élő gyermek vesz részt. Vannak közöttük tanulásban és/vagy értelmileg akadályozott, pszichés problémákkal küzdő, autizmussal élő, látássérült, hiperaktív, mozgássérült, valamint halmozottan sérült gyerekek is. A lovasterápiás foglalkozások mellett külső szakemberek – gyógypedagógusok, zeneterapeuták, mozgásfejlesztők – is közreműködnek a komplex fejlesztésben – olvasható a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat sajtóközleményében.

A táborok tematikája:

  • „A mesék birodalmában barangoLÓ tábor” – 2025. június 23-27., Szüle Eszter gyógypedagógus-lovasterapeuta vezetésével.
    Általános iskolás korú, látássérült tanulók számára szervezett lovasterápiás tábor, ahol az idei tanévben a meséé, a kreativitásé és a fantáziáé volt a főszerep. A gyerekek csapatokban dolgozva, egymást segítve készítettek közös mesét a lovakkal együtt, melyet az utolsó nap előadtak egymásnak. A táborban kiemelt szerepet kapott a természetközeliség és a közös főzések bográcsban, kemencében.
  • „Hupikék Törpikék fóti kalandjai” mesetábor – 2025. június 30-július 4., Bozori Gabriella gyógypedagógus-lovasterapeuta vezetésével.
    5–10 éves, tanulásban vagy értelmileg akadályozott, autizmussal élő gyermekeknek szervezett tábor, ahol a mese, mint fejlesztő eszköz kap kiemelt szerepet. A gyerekek Törpikeként élnek át kalandokat, miközben gyógypedagógiai lovaglás, kutyás terápia, zeneterápia és alkotó tevékenységek támogatják a fejlődésüket.
  • „Gyí paci, paripa” mozgásfejlesztő tábor – 2025. július 7-11., Réti Boglárka gyógypedagógus-lovasterapeuta vezetésével.
    6–13 éves, beilleszkedési, tanulási és magatartászavarral élő gyerekeknek szól, fókuszban a nagymozgások és a finommotorika, a testtudat és az orientáció fejlesztésével. A lovas foglalkozások mellett mozgásos játékok, gyógypedagógiai lovastorna, valamint dramatikus és művészetterápiás elemek is szerepelnek a programban.
  • „Lóközelben” pszichológiai lovasterápiás tábor – 2025. július 14-18., Auth Zsófia pszichológus-lovasterapeuta vezetésével.
    Kamaszoknak és kiskamaszoknak szóló önismereti tábor, mely a rejtett erőforrások feltérképezésére épül. A lovak, a csoportdinamika és a terápiás foglalkozások segítségével a résztvevők önbizalmat, énerőt és megküzdési stratégiákat szerezhetnek, ismerhetnek meg – biztonságos, elfogadó környezetben.
  • „Felfedező tábor – expedíció lovakkal és lovak nélkül” – 2025. július 21-25., Bozori Gabriella gyógypedagógus-lovasterapeuta vezetésével.
    Kiskamasz korú, főleg tanulásban akadályozott, hiperaktív, beszéd- és magatartásproblémákkal, valamint figyelemzavarral küzdő gyermekeknek szervezett kalandtábor, ahol a játékos kihívások – számháború, kötélpálya, sorversenyek, lovas vetélkedők – az együttműködés, az énhatékonyság és a közösségi élmények fejlesztését szolgálják. A program részei a napi lovaglás és az istállómunkák, a közös élmények pedig a társas kapcsolatok erősítését segítik.

A táborok célja a résztvevők számára egy olyan fejlesztő, élményalapú közeg biztosítása, ahol a lovasterápia eszköztárát kiegészítve a résztvevők változatos programokon keresztül fejlődhetnek testi, lelki és szociális téren. A lovak körüli feladatok, a terápiás lovaglás, valamint a strukturált foglalkozások segítenek az önállóság, az önbizalom, a koncentráció és kommunikációs képességek fejlesztésében.

A táborokat korosztályos bontásban, a résztvevők képességeinek és problémáinak megfelelő tematikával szervezik. A délelőttök a lovak körüli munkáról és a terápiás lovaglásról szólnak, délután pedig kreatív és mozgásos csoportfoglalkozások következnek.

Címlapról ajánljuk
A száj- és körömfájás után újabb veszélyes kór jelent meg Magyarországon

A száj- és körömfájás után újabb veszélyes kór jelent meg Magyarországon

A kéknyelv-betegség fertőző vírusos állatbetegség, amely a kérődző állatokat támadja meg. Hazánk 2021 óta a kéknyelv-betegségtől mentes státusszal rendelkező ország, de nemrég Fejér vármegyében felütötte a fejét a fertőzés. Rusvai Miklós elmondta: az elhullás elsősorban a juhokat fenyegeti, de ha megjelenik a kór, a szarvasmarhákat is rendszeresen vérvizsgálattal kell ellenőrizni. A víruskutató arról is beszélt, van-e élelmiszer-biztonsági kockázata a betegségnek.

Szabó Róbert: újrahasznosított vizelet, sörhab és Erős Pista – élet az űrállomáson

Meglepő-e, hogy többször is elhalasztották Kapu Tiborék startját? Miből nyernek vizet az űrállomáson? Hány ember van valójában most fent az űrben? Meddig lehet biztonságosan az űrben tartózkodni? Mi Magyarország haszna a mostani misszióból? Ihatnak-e sör az űrhajósok a kilövés után? Ilyen érdekességekről is beszélt – a csillagászat gyakorlati hasznát is elemezve – Szabó Róbert, a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.02. szerda, 18:00
Ferencz Orsolya
űrkutatásért felelős miniszteri biztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×
OSZAR »