A hosszú hétvége péntek reggelén is interjút adott a Kossuth rádiónak Orbán Viktor miniszterelnök.
Először a gazdasági növekedés adatainak a várttól való elmaradásáról beszélt.
"Az okok világosak, az egész európai gazdaság stagnál, mi ennek vagyunk a része. Ausztria még nálunk is gyengébben teljesített, de Németország is ott van velünk szemben. Okok vannak, de azért engem ezek olyan nagyon nem érdekelnek, a munkánk szempontjából másodlagos. Amit nekem most tennem kell: nem akarom megengedni, hogy egy olyan testtartást vegyünk fel, hogy azt magyarázzuk, hogy rajtunk kívül eső okból van így. Mert akkor elveszítjük a cselekvőképességünket" - fejtegette a miniszterelnök.
Akkor is, ha "cigány gyerekek potyognak az égből", vannak 2027-re célok, amelyeket el kell érni - fogalmazott. Ezen persze csak intellektuálisan segít, hogy Magyarországnak kell az európai lendület, hogy a gazdaság fellendüljön.
Rámutatott, a világ legnagyobb adócsökkentésével sem vártak Európára, amellyel a legalább 2 gyermekes anyáknak éveken belül egyáltalán nem kell adót fizetni, de ugyanígy nem vágják vissza a Demján Sándor vállalkozássegítő programot sem.
Ukrajna nem létezne
Mint folytatta: Magyarország 20 milliárd eurót elveszített a háború miatt, ha ez a pénz mind benne lenne az európai gazdaságban, "a fejlődés várakozásának nagyobb üteméről kellene beszélnünk", és amíg nem áll vissza a béke, a gazdaság "köhögni fog". Márpedig a háború végéig még nagyon sok pénzt fogunk elveszíteni. Ukrajna pedig közben magát sem tudja fenntartani, "Ukrajna nem létezne" a nyugati segítség nélkül, amelyről viszont most úgy döntöttek az Európai Tanács ülésén, hogy továbbra is lesz; 1 milliós ukrán hadsereget követel Ukrajna Európától, "ez iszonyatos mennyiségű pénzt fog elvinni".
Orbán Viktor leszögezte, ennek a pénzköltésnek az amerikaiak nélkül nincs semmi értelme.
Ennek ellenére célokat kell kitűzni, és el kell érni őket.
Véleménynyilvánító szavazás
Erre jönne a brüsszeli tervek szerint Magyarország "csődbe vitele" a gyorsított ukrán EU-csatlakozás által, az árak letörése, a gazdák tönkretétele és a munkahelyek elvesztése, az elmúlt évek eredmények semmivé válása - hitelből.
"De ha az európai gazdaság nem versenyképes, a gyerekeink, unokáink nyakába szakad az egész, most kell az adósságfelhalmozást megakadályozni" - hívta fel a figyelmet.
Közben "vannak, akiknek a nagy cégei már ott vannak Ukrajnában", hozzájuk menne egyébként az elvileg Ukrajnát segítő pénz, de - mint felidézte - Magyarország esetében is ez történt a felvételkor: az idejött pénzek 80 százaléka már ment is vissza egyből az EU-ba, "kiszámolták, hogy nekik ez megéri". Ha számok alapján a magyaroknak megérné Ukrajna tagsága, a kormányfő is támogatná, „de most nem ez a helyzet, jelenleg vannak országok, amelyeknek megérik, de mi ráfizetnénk, tönkremennénk”.
Ezt kell most szerinte megakadályozni a véleménynyilvánító szavazással, amivel
fel kell nyitni a hasonló helyzetben lévő országok szemét.
"Ez így nem lesz jó, akadályozzuk meg még most" - nyomatékosította.
Nemzeti Ellenállás Mozgalom
Csütörtökön a kormányfő is csatlakozott a Nemzeti Ellenállás Mozgalom petíciójához, amely arra irányul, hogy Brüsszel ne használhassa fel a Tisza Pártot céljai elérésére.
De nem akar most a Tisza Párttal vitatkozni erről, "most kormányozni kell".
"Blokkolják a magyaroknak járó pénz egy részét. Folyamatosan harcolunk azért, hogy ez a pénz hazajöjjön, de a Kollár Kinga nevű hölgy a saját hangján bevallotta, hogy ez a pénz ne jöjjön" - hangsúlyozta, hozzátéve, a tanárok eddigi béremelésének jelentős részét épp a már megjött uniós pénzből sikerült fedezni.
"A Kollár Kinga nevű nő gonosz dolgot csinál. Azért akarja, hogy rossz legyen Magyarországnak, mert akkor a Tisza Párt kormányra tud kerülni, ez a Brüsszel-Tisza paktum"
- fogalmazott.
Megmondták neki az Európai Néppárt részéről "a képébe", hogy a kormány távozni fog, és a Tisza kerül hatalomra Magyarországon, de a magyarok majd eldöntik, hogy brüsszeli bábkormányt akarnak-e. "Ne engedjük át a hazánkat Brüsszelnek, ne legyünk brüsszeli gyarmat!"
Következmények
Brüsszel minden nap követeli, hogy a rezsicsökkentést adja fel a kormány, de "mi nem vagyunk hajlandóak" erre. Ha lesz egy "bábkormány", első pillanatban fogják szerinte megszüntetni a rezsicsökkentést, csődbe jutnak a családok. De ugyanez van a genderkérdésben és a multik megadóztatása terén, előbbieket be fogják engedni az országba.
"Egy év múlva, a választáskor mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy mi a választás tétje" - rögzítette.
Amit tenni kell
Mindennek a kulcsa az, hogy Ukrajna csatlakozását az EU-ba meg kell akadályozni, itt a kormány itthon a Tiszával és a Gyurcsány-párttal (DK) áll szemben, "ezen fordul meg a következő nemzedék 10-20 éve".
"És közben akármilyen számok, nehézségek jönnek, a célokat nem szabad feladni, a munkahelyeket meg kell védeni, az adócsökkentést végre kell hajtani. És 100 új gyár építését kell megindítanunk az évben, ezt a számot most 150-re emeltük. A kisvállalkozások megerősítése pedig stratégiai cél."
A jövő szerdai kormányülésen a piperecikkek árletöréséről is döntenek majd, illetve a nyugdíjak terén is lesznek döntések.
A békepárti költségvetés szerinte 2025-ben és majd 2026-ban is meg fog tudni állni a lábán.